Kontaktujte nás: +420 733 591 440; +420 775 553 410 | obchod@inter-cast.cz
0 Kč

Druhy rukavic

Jednorázové rukavice se vyrábí z několika druhů materiálu. Každý jednotlivý materiál má své specifika, výhody a nevýhody.

Vinylové rukavice

Nejekonomičtější varianta rukavic. Ideální poměr výkon/cena. Jsou určené pro použití pro mechanicky nenáročnou práci. V oblasti mechanické odolnosti nedosahují vlastností rukavic latexových nebo nitrilových. Vinylové rukavice jsou vyrobeny z měkčeného PVC. Je třeba dávat si pozor na jejich používání v potravinářské výrobě, kde přichází do kontaktu s tuky, které na ně mohou působit jako rozpouštědla, aby nedošlo ke kontaminaci potravin. Proto jsou vinylové rukavice méně vhodné pro použití v potravinářské výrobě. Vinylové rukavice mají omezenou pružnost i odolnost vůči mechanickému namáhání. (>> více)

Latexové rukavice

Latexové rukavice jsou oproti vinylovým rukavicím mnohem pružnější. Latex je přírodní materiál, který se získává z plantáží stromů kaučukovník. Latexové rukavice jsou odolné i vůči některým chemikáliím a kyselinám. Latexové rukavice jsou nejpříjemnějším nateriálem, ze kterého se rukavice vyrábí a dokonale se přizpůsobí rukám. Práce v nich je bezproblémová s velkou mírou citu v prstech. Latex přírodní materiál a rukavice jsou také biologicky odbouratelné. Při práci na zahradě je možné rukavice házet do kompostu. Výhoda přírodního materiálu se stává i nevýhodou v okamžiku, kdy mají někteří jedinci na latex alergii. V těchto případech je samozřejmě nutné volit rukavice z jiných materiálů.

Nitrilové rukavice

Nitrilové rukavice jsou náhradou za latexové rukavice. Zkráceně Nitril je syntetickým kaučukem, ale vzhledem k tomu, že chemická sloučenina neobsahuje latexové proteiny, nezpůsobuje alergické reakce. Jedná se o nejpevnější druh jednorázových rukavic a současně také chemicky nejodolnější. Nitrilové rukavice se díky hladké vnitřní povrchové úpravě snadno používají jak v pudrované, tak nepudrované variantě.

HDPE Rukavice

Nejedná se o pracovní rukavice. Univerzální jedorázové rukavice vyrobené z HDPE fólie jsou primárně určeny ke krátkodobému použití a jednoduchým pracovním úkonům. Vzhledem k univerzální velikosti se snadno nasazují i snímají. Používají se například v prodejnách potravin pro nabrání pečiva, zeleniny. Jako ochrana rukou před špínou, mastnotou či palivy při tankování u benzinových pump.

HDPE rukavice jsou plně recyklovatelné a při likvidaci patří do žlutých popelnic určených na plasty.